Parksepa Raamatukogu   Kanariku 7, Parksepa alevik, Võru vald, 65509

Juhataja: Elvi Määr   See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. con tel 78 50 515  con mobile 5333 0648

Avatud:

01.november kuni 31.märts
E,T,N,R 11.00-18.00
 01.aprill kuni 31.oktoober
  E,T,N,R 11.00-19.00

8. septembril 2016 oli Parksepa Keskkoolis külas lastekirjanik Kristiina Kass. Kirjanik elab Soomes ja kirjutab nii eesti kui soome keeles. Kodus on ta truuks jäänud emakeelele ning suhtleb oma lastega eesti keeles. Kui kevadel II ja III klassi õpilastele raamatuid tutvustasin, oli vastuvõtt soe. Suvel loeti hoolega. Kõige armastatumad raamatud tunduvad olevat „Käru-Kaarel” ja „Samueli võlupadi”. Kuid hinnas on ka muinasjutud „Kaspar ja viis tarka kassi”, „Nõianeiu Nöbinina”, jutukogu „Petra lood” ja teised raamatud. Paljude raamatute illustreerijaks on Kristiina Kass ise.

Lisaks kirjaniku- ja kunstnikutööle on Kristiina Kass ka tõlkija. Ta on tõlkinud soome keelest eesti keelde Sinikka ja Tiina Nopola kirjutatud Risto Räppari lugusid.

Allakirjutanule meeldivad üheteistkümnest Kristiina Kassi raamatust kõik teised peale ühe. Jutukogus „Peeter ja mina” tegutsevad õde-venda Ingel ja Peeter nagu väikesed huligaanid. Laste teod ületavad igasugused piirid. Ka lastekirjanduse õppejõud Mare Müürsepp nimetab raamatus olevaid seiku suurejoonelisteks sigadusteks. Halb on aga see, et kirjanik jätabki noorele lugejale mulje, et selline teistele inimestele kahjutegemine ja meelehärmi valmistamine on tore meelelahutus. See ei too kaasa mingit vajadust oma tegude eest vastutada – näiteks vabandada või kahju heastada.

Elvi Määr
16. september 2016