Vabariigi Valitsuse algatatud haldusterritoriaalse korralduse muutmisega kaasneva elanike arvamuse väljaselgitamine 23. ja 24. aprillil

Vabariigi Valitsus on esitanud Võru vallale ettepaneku ühendada Antsla vald, Urvaste vald, Vastseliina vald, Orava vald, Lasva vald, Sõmerpalu vald ja Võru vald üheks omavalitsusüksuseks (ühiseks Võru vallaks).

Seoses Vabariigi Valitsuse poolt algatatud haldusterritoriaalse korralduse muutumisega, tuleb läbi viia elanike arvamuse väljaselgitamine, et välja selgitada, kas valla elanikud toetavad seitsme eelpoolnimetatud valla ühendamist üheks omavalitsusüksuseks.

Vastata tuleb küsimusele: „Kas toetate Vabariigi Valitsuse poolt algatatud Võru valla, Lasva valla, Sõmerpalu valla, Vastseliina valla, Orava valla, Antsla valla ja Urvaste valla ühendamist üheks omavalitsusüksuseks?“. Valida tuleb „JAH“ (toetan valdade liitmist) ja „EI“ (ei toeta valdade liitmist) variandi vahel.

Küsitlusest on õigus osa võtta igal küsitluse ajaks vähemalt 16-aastaseks saanud elanikul, kes Eesti rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmetel elab püsivalt Võru vallas. Küsitlusest ei saa osa võtta isik, kes on valimisõiguse tähenduses teovõimetuks tunnistatud või kohtu poolt süüdi mõistetud ja kannab karistust kinnipidamiskohas.

Rahvaküsitlus toimub 23. aprillil 2017 kella 10.00-18.00 ja 24. aprillil kella 10.00-18.00 alljärgnevates küsitluspunktides:

1) Parksepa Keskkoolis (Võru tee 4, Parksepa alevik): Parksepa aleviku, Raiste, Tagaküla ja Lapi külade elanikud;

2) Väimela Tervisekeskuses (Matussaare tee 1, Väimela alevik): Väimela aleviku, Kärnamäe, Väiso, Võrumõisa, Kirumpää, Loosu, Vagula ja Navi külade elanikud;

3) Puiga Põhikoolis (Järve tee 7, Puiga küla): Kose aleviku, Puiga, Koloreinu, Tootsi, Mõisamäe, Meegomäe, Juba, Võlsi, Roosisaare, Võrusoo, Verijärve, Umbsaare, Palometsa, Räpo, Kolepi, Sika, Kasaritsa, Mõksi, Käätso, Meeliku, Nooska, Lompka, Vana-Nursi, Hannuste, Raudsepa ja Kusma külade elanikud.

Kaasa võtta kehtiv isikut tõendav dokument!

Võimalus on avaldada oma arvamust elektroonselt!

Elektrooniline arvamuse avaldamine toimub 23. aprillil 2017 algusega kell 06.00 ja lõpeb 23. aprillil 2017 kell 23.59. Elektrooniline küsitlus toimub veebikeskkonnas www.volis.ee ning konkreetne hääletuslink avaldatakse valla kodulehel 23. aprilliks 2017 aadressil www.voruvald.ee.

Elektroonilises küsitluses osalemiseks on vaja ennast identifitseerida ID-kaardi või mobiil-ID-ga. Elektrooniliselt antud arvamust saab kuni elektroonilise arvamuse avaldamise lõpuni internetis ka muuta. Juhul, kui arvamuse avaldaja on elektrooniliselt andnud arvamuse, aga ka küsitluspunktis arvamust avaldamas käinud, arvestatakse küsitluspunktis antud arvamust ja elektrooniliselt antud arvamus tühistatakse.

Kodus hääletamine

Juhul kui tervislik seisund või mõni muu mõjuv põhjus on takistuseks küsitluspäevadel oma arvamuse avaldamiseks, võib taotleda küsitluslehe täitmist kodus. Kodus küsitluslehe täitmiseks on vaja esitada elanike arvamuse väljaselgitamise komisjonile või vallasekretärile põhjendatud taotlus hiljemalt 3 tundi enne küsitluskoha sulgemist küsitluse viimasel päeval, s.o 24.04.2017 kella 15.00-ks.

Komisjoni kontakttelefon on 782 1365, 5692 0660 ja e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ootame kõiki vallakodanikke küsitlusest aktiivselt osa võtma!

Vabariigi Valitsuse ettepanek kaardil 2017aprill