Uudised ja teated:

Puiga piirkonna kultuurielu ja noorsootööd hakkab edendama Margit Tobre

Möödunud nädalal alustas Puiga rahvamaja kultuuri- ja noorsootööjuhina tööd Margit Tobre.

Varasemalt on Margit Tobre töötanud Vastseliina piiskopilinnuses ning löönud kaasa sealsete näituste ja kontserdite korraldusmeeskonnas. Suur osa läbiviidud üritustest piiskopilinnuses oli tema sõnul seotud just noorte ja lastega. Põlise võrukana on Tobrel rõõm panustada nüüd just oma kodupiirkonna, Puiga-Kose-Meegomäe laste ja noorte hüvanguks.

Uues ametis Puiga rahvamaja kultuuri- ja noorsootööjuhina on Margit Tobrel esmalt eesmärk ennast kiiresti kurssi viia piirkonna noorte ja kogukonna ootustega. „Kuna enne mind on olnud väga head tegijad, siis esiteks püüan olla nende mantli vääriline," ütles ta. Tobrele teeb heameelt teadmine,  kui väga piirkonna noortele Kose noortetuba meeldib ja juba see on tema sõnul alustamiseks väga motiveeriv. „Kultuuri valdkonnas soovin säilitada meie traditsioonilisi üritusi ja samas ka püüan leida koostöös teiste kultuuritöötajatega uusi ja huvitavaid elamusi ja tegevusi," ütles Margit Tobre.

Kui küsisime, kuidas võiks kultuuri Puiga piirkonnas arendada ja rohkem esile tõsta, vastas Puiga rahvamaja uus kultuuri- ja noorsootööjuht järgmiselt: „Kui on soov midagi arendada, siis eks tule seda teha järjepidevalt. Samuti tuleks luua juurde uusi ja huvitavaid tegevusi ja üritusi, mis meelitaks rohkem inimesi kodudest välja ja üksteisega kohtuma. Nagu kõigil, kes asuvad uue asja kallale, on ka minul palju mõtteid mida võiks teha. Näiteks oleks soov kontakteeruda just meie vanema generatsiooniga, kes meenutaks ja tutvustaks noorematele Puiga ajalugu, kombeid, traditsioone ja kultuuri, mis oli siis, kui nemad olid noored. Loodan ja soovin luua silda vanade ja noorte vahel ning et erinevad generatsioonid lööksid kaasa kogukonna tegemistes. Siinkohal võibki tuua suureks plussiks ehk selle, et meie Puiga on väike ja armas, nii nagu siin elavad inimesed ja loodetavasti seob see meid rohkem kokku."

Puiga rahvamaja uus kultuuri- ja noorsootööjuht Margit Tobre. Foto: Birgit Pettai

 

Lisainfo:

Birgit Pettai

avalike suhete spetsialist

5309 9116

birgit.pettai@voruvald.ee