Uudised ja teated:

Riigi ilmateenistus on andnud 12. detsembriks 2022 tormihoiatuse

Riiklik ilmateenistus on andnud teise taseme tuule ja lumetormi hoiatuse:

Kirdetuul tugevneb puhanguti 15-21 m/s. Päeval on lumesadu intensiivsem. Nähtavus on halb. Lund lisandub 10, kohati kuni 20 cm. Tiheda saju, tugeva tuule ja tuisu tõttu halvenevad liiklustingimused. Seoses sellega palume võimalusel kodus püsida ning liiklemist vältida. Kui autoga liiklemist pole võimalik vältida, siis tuleks valmis olla rasketeks liiklusoludeks.
Transpordiamet kehtestas täna, 12. detsembril kell 6.00 rohke lumesaju ja tuisu tõttu üle kogu Eesti riigiteedel rasketest ilmaoludest tingitud erilise hoolderežiimi. Maanteede korrashoiuks kasutatakse kõiki olemasolevaid ressursse, kuid teede nõutav seisunditase ei ole kõikjal tagatud. Suure tõenäosusega põhjustab juba alanud ning päeval jätkuv lumesadu osade riigiteede, eelkõige väiksemate kõrvalmaanteede, muutumise läbimatuteks või väga raskesti läbitavateks. Transpordiamet soovitab inimestel võimalusel esmaspäeval koju jääda ja liiklusesse mitte minna.
Ilmateenistuse info kohaselt lubab tugevat lumesadu, tuult ja tuisku täna, 12. detsembri kella 16-17ni. Võru valla sahad hakkavad lund kohe lükkama, kui sadu lakkab. Seniks aga aitavad sahamehed vajadusel hädasolijaid, kes on teedele kinni jäänud.
 
Lisaks on AS Eesti Keskkonnateenused teatanud, et rasketest ilmaoludest tingitult teostatakse klientide jäätmevedu osaliselt, kuna teed pole läbitavad.
 
 Kõikidest probleemidest teede korrashoiu osas palume teada anda Võru valla teedespetsialistile Peep Kimmelile helistades tel 529 0640 või kirjutades e-posti aadressil peep.kimmel@voruvald.ee.
 
Palume mõistvat suhtumist!
 
Kriisideks aitab valmistuda "Ole valmis!" telefoniäpp: https://naiskodukaitse.ee/OLE_VALMIS_3680