Tänavusel talgupäeval "Teeme ära" on tähelepanu all koduümbruse veekogude ohutus

Juba 15. korda on "Teeme ära" egiidi all toimumas Eestimaal igakevadised talgud. Tänavune talgupäev "Teeme ära" toimub 7. mail. Kui see päev mingil põhjusel talgute korraldamiseks ei sobi, on oodatud ka talgupäeva eelseil ja järgseil nädalail toimuvad ühistegevused.

Sarnaselt varasematele aastatele võib talgupäeval "Teeme ära" igaüks talguid eest vedada ja teisi kaasa kutsuda, et aidata oma kodukandi elu edendada ning üheskoos ära teha kõige pakilisemad tööd. Iga talgute korraldaja saab ise otsustada, millised tööd ja tegemised talgupäeval üheskoos ette võetakse. Kõik asutused ja inimesed on kutsutud oma talguid kirja panema talguveebi www.teemeara.ee, et need kajastuksid ühisel talgukaardil.

Talgupäeva meeskond koostöös Päästeametiga innustavad tänavu tähelepanu alla võtma kodulähedaste veekogude ohutuse. Jätkub ka igaühe looduskaitsega seotud talgutööde tegemine. Talgupäev on ühtlasi hea võimalus tugevdada kogukonnatunnet ja saada tuttavaks meie uute naabritega – nii koroonaviiruse tõttu maale kolinud inimestega kui ka meie uute kaasmaalastega, kes jõudsid Ukraina sõja eest põgenedes Eestisse. Talgutöid tehes ühiselt veedetud hetked aitavad suurendada lisaks iga inimese turvatundele ühiskonna sidusust ning turvalisust.

Talgupäeva "Teeme ära" eesmärk on edendada eestimaalaste aktiivset eluhoiakut ja tugevdada kohalikke kogukondi, suurendades aasta-aastalt inimeste harjumust ise oma elukeskkonna heaks ühiselt käed külge panna.

7. mail toimuvat Teeme Ära talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik. Toetajate ja partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Päästeamet, Sigrid Rausing Trust, Vizeum, Bauhof, LHV, Nordic Hotel Forum, Tele2 jt.

Igas maakonnas tegutseb vabatahtlik talgupäeva koordinaator, kelle kontaktid leiab siit>>

Kogu info ja abimaterjalid talgupäeva ettevalmistamiseks on aadressil www.teemeara.ee