Urvaste kihelkonnapäev

Kihelkonnapäeva tähistamine sai alguse 1931. aastal, mil toimus Urvaste esimene laulupäev. Aastakümnetega on traditsiooni elus hoitud kihelkonnapäeva nime all ja seda tänu inimestele, kellele see oli ja on praegugi oluline. Kihelkonnapäeva on korraldatud iga kahe aasta tagant. Selle korraldajaks olid kihelkonna piiridesse kuuluvad omavalitsused: Sõmerpalu, Antsla ja Urvaste vald. Peale haldusreformi ühines Sõmerpalu vald Võru vallaga ning Antsla ja Urvaste vald liitusid omavahel. Sellest lähtuvalt korraldavad kihelkonnapäeva vaheldumisi Antsla ja Võru vald. Järgmise kihelkonnapäeva korraldab Antsla vald.

Kihelkonnapäevade korraldusmeeskonnal on aastaid mõlkunud mõte oma lipust. 2021. aastal kuulutati välja lipukonkurss, kuhu laekus kahjuks väga vähe ideid. Seepeale asusid kihelkonnapäeva korraldajad ise lipukavandit otsima ja kujundama. Tänaseks on kavand leitud. Selleks andsid oma panuse Tiina Männe ja Kati Velner. Lipu õnnistas EELK Urvaste koguduse õpetaja Üllar Salumets. Võru vallavanema Kalmer Puusepa sõnul on lipp nüüdsest üheks suureks ühisosaks Antsla vallaga. Edaspidi lisatakse Urvaste kihelkonna lipp Urvaste kihelkonna piirkonna üritustel Eesti ja valdade lippude kõrvale.

Loe 2022. aasta Urvaste kihelkonnapäevast ja ürituse ajaloo kohta ajalehest Postimees>>

Maarika Rosenberg