Uudised ja teated:

« Tagasi

Täna toimus Vastseliina jääväljaku sarikapidu

Vastseliinas avatakse 16. detsembril kell 14.00 külmaseadmetega varustatud katusealune uisuväljak, mis hoiab jää kvaliteetsel tasemel isegi väikeste plusskraadidega ning pakub uisuhuvilistele suurlinnadega samaväärseid tingimusi. Täna toimus Vastseliina jääväljaku sarikapidu.
 
Koos katuse ehitusega paigaldatakse Vastseliina gümnaasiumi kõrval olevale uisuväljakule ka külmutusseadmed, mis võimaldavad sõltumata muutlikust talveilmast hoida jää uisutamiskõlblikuna. "Siinpool Tartut pole seni olnud ühtegi kunstjääga jääväljakut. Lisaks Vastseliina väljakule olemegi pidanud trenne läbi viima Tartus," rääkis Vastseliina hokiklubi juht Taavi Tuvike. 
 
Hokiklubi on iga talve algul teinud uisuväljaku gümnaasiumi juurde tegelikult juba üle kümne aasta. "Alguses tegime jää heinamaale, hiljem saime siia rullhoki platsi, mis on tegutsemisele tohutult kasuks tulnud." Senini on hooaja algul olnud suur murekoht – jääplatsi rajamiseks on vaja, et õhutemperatuur oleks püsivalt alla nulli. Eesti kliimas seda püsivust garanteerida ei saa. Külmaseadme paigaldamisega väljakule enam seda muret pole.  
 
Endine kultuuriminister Anneli Ott tänas kogu projekti eestvedajaid ning tõdes, et sellised suured asjad ei toimu pisemates kohtades lihtsalt niisama. "Siin tähendab see arendus tegelikult seda, et iga kogukonnaliige panustab – kas oma hea sõnaga, osalemisega või siis juba reaalse tööga. Ja see on väga-väga suur asi, kui ka omavalitsus selliseid aktiivsusi toetab, sest ainult nii saabki neid teha." 
 
Raha uisuväljaku tingimuste parendamiseks on Vastseliina hokiklubi koostöös Võru vallavalitsusega otsinud mitmest kohast. Uisuväljaku katuse kogu ehitus läheb maksma 410 000 eurot, külmutusseadmete paigaldus ning päikesepaneelide ja uue valgustuse ehitus 330 000 eurot. Mõlemaks tööks korraldati erinevad riigihanked. Katust ehitavad AS Kurmik ja OÜ Kagukatus. Külmutusseade on Tšehhi päritolu ning seda paigaldab Tšehhi ettevõte Perfect Ice. Päikesepaneelid paigaldab OÜ Solar Wheel ja uue valgustuse eest vastutab OÜ Yxus.  
 
Võru vald eraldas jääväljaku katuse ehituseks 110 000 eurot ning külmaseadmete, valgustuse ja päikesepaneelide jaoks 30 000 eurot. Kultuuriministeerium toetas projekti 300 000 euroga ning 300 000 eurot saadi projekti „Development of ice hockey opportunities in South-East Estonia" raames. 
 
Kohtumiseni 16. detsembril jääväljaku avamisüritusel. 
 
Pildid: Katariina Musto
 
Endine kultuuriminister Anneli Ott ja Võru vallavanem Kalmer Puusepp sarikapeol.
 
 Vastseliina Muusikakooli õpilased esinemas.