Uudised ja teated:

« Tagasi

Talv toob postiteenustes muudatusi

E-kaubandusega koos on kasvanud pakkide saatmine pakiautomaatides ja väheneb postipunktides kohapeal teenuste kasutamine. Võru valla ja Omniva esindajate kohtumisel vaatasime üle valla posti- ja pakiteenuste korralduse ning mahud. Omniva initsiatiivil lepiti kokku teenuste ajakohastamine.

 

Uued pakiautomaadid tulevad Oravale ja Vastseliina

Arvestades kohalike elanike soove ja kasvavat pakkide saatmist-saamist pakiautomaatides, on plaanis tuleva aasta esimeses pooles valla ettepanekul paigaldada uued pakiautomaadid Oravale ja Vastseliina. Vastseliina postkontor ja Lasva postipunktid jätkavad tavapärast tööd. Seirame hoolega, kuhu kohalikud soovivad saada juurde pakiautomaate. Võru vald on esitanud ka oma ettepanekud uute pakiautomaatide paigaldamiseks tulevikus.

 

Väimelas ja Osulas toob edaspidi postiteenused koju personaalne kirjakandja

Väheste kohapealsete teenuste kasutamise tõttu suletakse Väimela ja Osula postipunktid järgmise aasta alguses, kuid postiteenus ei kao aga kuhugi ja seda pakub edasi personaalne kirjakandja.  Et kohalikud elanikud saaksid harjumuspäraselt jõulupakid ja heade soovidega postkaardid nii teele saata kui ka kätte saada, siis on sulgemine plaanis alles tuleva aasta 1. jaanuaril.

"Omniva tehtud ettepanekul lähtuti Osula ja Väimela postipunktide sulgemisel postipunktide kasutusest, mis oli kasin," sõnas Võru vallavanem Kalmer Puusepp, kelle sõnul on oluline see, et teenus ei ole otseselt kadunud, vaid see on muudetud paremaks. "Kui varem tuli inimesel minna postipunkti, siis nüüd on võimalik postipunkt koju tellida. See teenus peaks olema kasuks eelkõige just eakamatele inimestele, kellel on liikumisega raskusi," lisas Puusepp ning loodab, et kellegi jaoks Omniva teenused ei halvenenud.

 

Kuidas tellida personaalset kirjakandjat?

Selleks, et saata või saada pakki, osta postmarke, ümbrikke või pakendeid, tasuda arveid või saata kirja, saab kutsu postiteenusteks koju või tööle personaalne kirjakandja. See on tasuta neile, kes elavad postiasutustest kaugemal kui 5 kilomeetrit, lähemalt tulek maksab 5 eurot. Personaalsel kirjakandjal kehtivad samad hinnad, nagu postiasutuses ja maksta tuleb ainult ostetavate postiteenuste eest. Kirjakandja müüb postmarke, ümbrikke või paneb kliendi eest kirjad ja pakid teele. Samuti saab tasuda arveid, võtta vastu pakke ja kirju ning tellida ajalehti ja ajakirju.

 

Tellimiseks helista eraldi teenuse telefonil 664 3330 või kirjuta www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine. Märgi soov ja aadress. Sinuga võetakse ühendust ja lepitakse kokku teenindamise aeg. Tellimust tullakse täitma üldjuhul juba järgmisel tööpäeval, aga mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul ajavahemikus kella 8–17.

 

Vähese kasutamisega kirjakastid eemaldatakse

Võru vallas on 25 kirjakasti ja enamikke kasutatakse aktiivselt. Samas näiteks Hanikese, Lepassaare külas Vaksali, Kammitsa külas Metsa, Tamme, Pikakannu, Külaoru, Ultsali ja Tsolgo kirjakastis on olnud alla viie kirja kuus või ei ole ühtegi kirja, seetõttu eemaldatakse need kirjakastid oktoobris. Piusa ja Puiga kirjakastid paigutatakse ümber käidavamasse kohta – külakeskuse juurde. Senise kolme korra asemel nädalas hakatakse kirjakaste tühjendama nüüd viis korda nädalas. Kui kirjakasti või postiasutust ei ole läheduses, siis saab kirju saata ka personaalse kirjakandja abil.

 

Postmarkide ja ümbrike edasimüüjate arv suureneb

Soov on laiendada edasimüüjate arvu postmarkide ja ümbrike müümiseks, et suurendada toodete valikut ja kättesaadavust Võru vallas. Selleks on kavas leida koostöös omavalitsusega edasimüügist huvitatud koostööpartnerid. Postmarke, ümbrikke, postkaarte ja teisi tooteid saab osta ka Omniva e-poest. 

 

Lylian Peek

Omniva lõuna piirkonna postiasutuste juhataja