Võru maakonna Laulukarusellil osales sel aastal üle 100 laulja

3. mail kogunesid Puiga Põhikoolis toimunud Võru maakonna Laulukarusellile 2024 üle 100 Võru maakonna särasilmset laululast vanuses 3-kuni 19- eluaastat ning nende 22 rõõmsameelset juhendajat. Ühel päeval sai näha kolme kontserti ning žürii jagas tunnustusi kuues vanusegrupis.

Laulukarusselli eesmärgiks oli tutvustada Võrumaa noori laulusõpru, anda Võru maakonna lasteaedade lastele ja koolinoortele esinemisvõimalus ning innustada neid muusikaga tegelema.

Päeva avas Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots, kes tervitas kõiki laulupäeval osalejaid ning üheskoos sooviti kogu maakonna poolt palju õnne „Tähtede laval" finaalis üles astunud laulutüdrukule Anni-Amii Purgale ja tema juhendajale Eva-Lotta Vunderile. Sündmust juhtis lastele tuntud Hiiretips, keda kehastas Alice Kirsipuu.

Laulukaruselli päev oli jagatud kolmeks kontserdiks. Esimesel kontserdil esinesid eelkooliealised ja 1. klasside laululapsed, teisel 3.-4. klassid ja 5.-6. klasside laululapsed ning kolmandal 7.-9. klasside laululapsed ja gümnaasiuminoored. Kokku esines Võru maakonna laulukarussellil 103 lauljat ja neid õpetas kokku 22 juhendajat.

Noori hindasid muusikavaldkonna eksperdid
Esinemistele andis tagasiside kolmeliikmeline žürii. Üks liige oli Toomas Voll, kes on suurte kogemustega muusikapedagoog, mentor ning laulukarussellide tõeline fänn ja korraldaja, kes on kuulunud laulukarussellide žüriisse üle Eesti. Lisaks talle Rasmus Kull, kes on Vanemuise näitleja, õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalist laulu ning tegutseb Vanemuise ooperisolistina. Samuti kuulus žüriisse Ivi Rausi, kes on muusikaartist, Tallinna Muusika- ja Balletikooli rütmimuusika õppejuht ja loovjuht. Ivi on end lisaks pidevalt täiendanud erinevates jazzi ja vaba improvisatsiooni meistriklassides üle Euroopa.

Žürii arvestas hindamisel lauljate musikaalsust, intonatsiooni puhtust, diktsiooni, laulutehnikat (fraasitunnetus, hingamine), individuaalseid hääle omadusi (tämber, ulatus), terviklikku interpretatsiooni (dünaamiline ülesehitus, saatja ja laulja koostöö, laulu sõnumi karakteerne esiletoomine, emotsionaalsus, laulu sobivus lauljale).

Kõik lauljad said esinemise eest tänukirja, šokolaadi ja Valio jogurtijoogi. Kõigile juhendajatele oli samuti tänukiri ning kingituseks maitsvad suupisted. Välja anti igas vanusegrupis eripreemiaid ning parimad lauljad saavad võimaluse laulda 27. juulil 2024 Võru Lastefestivali koguperekontserdil koos Alika Milova ja Ant Nurhan´iga ning Lasva Järvemuusika festivalil 19. august Lasva järve ääres.

Kokkuvõte parimatest

I vanusegrupp koolieelikud
  • Magdaleena Liisbet Talvik, juhendaja Annika Pilvistu
  • Elli-Marie Purga, juhendaja Eva-Lotta Vunder
Lasva jävemuusikale esinema
  • Marten Kaaver, juhendaja Annika Pilvistu
  • Desiree Lehter – Kes otsib see leiab, juhendaja Annika Pilvistu
  • Susanna Kannimäe – Härra Nillssoni eripreemia, juhendaja Annika Pilvistu
  • Tambet Talvik – Muhedik, juhendaja Kairi Kuusk
  • Norabel Ruusamäe – Sõber olla on uhke ja hää, juhendaja Eva-Lotta Vunder
  • Linda Mustmaa – Lõbus loomasõber, juhendaja Kaari Kattai

II vanusegrupp 1.-2. klass
  • Karl Tamm, juhendaja Jane Reiljan-Prätz
  • Anni-Amii Purga, juhendaja Eva-Lotta Vunder
Lasva järvefestivalile esinema
  • Freya Ait, juhendaja Kirsika Kuusik
  • Otto Evestus – Kaasahaarava loo eest, juhendaja Merle Reiter
  • Laura Liisa Tammeleht – Kauni esituse eest, juhendaja Jane Reiljan-Prätz
  • Meinhard Hirs – Parim klarnetimängija, juhendaja Endla Kersman
  • Kertu-Maria Plaado – Rasmus Kulli nimeline eripreemia, juhendaja Jane Reiljan-Prätz
  • Kristjan Pedajas – Eesti mees, juhendaja Annika Pilvistu

• Annabel Kipasto, juhendaja Silja Otsar
Eripreemia
  • Reio Vissel – Ausa esituse eest, juhendaja Silja Otsar

Zürii andis välja ka kolm ERIPREEMIAT võluvate saadete eest klaveril. Need pälvisid lauluõpetajad: Kaari Kattai, Jane Reiljan-Prätz ja Eva Lotta-Vunder. Tänukingiks kauni raamatu „Ivi Rausi looming noodis" andis üle autor Ivi Rausi ise. Lisaks kinkis Ivi Rausi oma albumi tema loomingust esitatud laulu eest " Just sina, sobiks Pariisi" (autorid Ivi Rausi, Anneliis Kõiv) Berta Elyse Palk'ile.

Suur tänu kõikidele meie juhendajatele, kes on loonud võimaluse, et meie maakonna lastel on võimalus laulda ja olla muusikaga sõber. Aitäh kõikidele lastele, kes meile laulurõõmu pakkusid. Ja publikule, keda jaguks terveks päevaks.

Täname väga häid toetajad: Eesti Kultuurkapital, Valio Eesti AS Võru Juustutööstus, Coop Võru.

Sündmust korraldasid: Võrumaa Arenduskeskus koostöös Võru valla kultuuri- ja noorsootöökeskusega. Päeva õnnestumisele andsid oma panuse Võru Gümnaasiumi 10. kursuse noored. Tänusõnad ka Puiga Põhikooli perele, kes meid lahkelt koolimajja vastu võtsid ja helimees Urmasele, kes kogu päeva helitehniliselt teenindas.

Päeva jäädvustas fotograaf Tiina Männe.

Lisainfo: Kristi Vals, 59129200, kristi.vals@vorumaa.ee
Maarika Rosenberg, 516 5751, kultuurnoorkeskus@edu.voruvald.ee