Võru vallavalitsuse istung 16. aprillil

• Anti arvamus Kurgsoo I turbatootmisala keskkonnaloa muutmise taotluse ja Kurgsoo III turbatootmisala keskkonnaloa korrigeeritud taotluse kohta.
  • Otsustati algatada Parksepa alevikus Kanariku tn 3b ja Kesk tn 8 katastriüksuste detailplaneering ja jätta algatamata keskkonnamõju strateegiline hindamine ning kinnitati detailplaneeringu lähteseisukohad.
  • Kinniti Loosu külas Kivi katastriüksuse detailplaneeringu lähteseisukohad.
  • Otsustati algatada Kääpa külas Laululava tee 15 elamu projekteerimistingimuste andmiseks.
  • Otsustati anda projekteerimistingimused Navi külas Raagi-Kiido maaüksusele elamu, Võrumõisa külas Räpina mnt 37 teenindushoone, Väiso külas Venemetsa maaüksusele päikeseelektrijaama rajamise ehitusprojektide koostamiseks.
  • Otsustati anda ehitusload Kose alevikus Karikakra tn 6, Mäeküläs Volasaare-Jaani maaüksusele, Umbsaare külas Palumetsa maaüksusele elamu püstitamiseks, Vastseliina alevikus Pikk tn 10 garaaž-kuur-saun hoone laiendamiseks, Võlsi külas veetorustiku ja kanalisatsioonitorustiku, Alaküläs Palo laudakompleksi hoone katusele ja Jeedaskülas Piusaveere tn 14 maaüksusele 50 kW päikeseelektrijaama rajamiseks.
  • Otsustati anda kasutusluba Sõmerpalu alevikus Pargi tn 8 maaüksusele püstitatud lasteaia abihoonele.
  • Otsustati seada Kolepi külas Lõunakaare vkt 9, Oru-Levaski, Lõvaski, Mõksi külas Tellise, Käätso külas Oja, Hannuste külas Virosaare katastriüksustel asuva eratee avalikuks kasutamiseks tähtajatu sundvaldus Võru valla kasuks.
  • Tunnistati nurjunuks Lapi külas Porri kinnistu võõrandamiseks korraldatud enampakkumised.
  • Kiideti heaks Kagu-Eesti spetsialistide eluasemete toetusmeetme 2022. a ja hajaasustuse programmi 2023. a toetuse kasutamise aruanded.
  • Otsustati maksta toetust Pindi kirikuaia ja seal paikneva kalmistu korrashoiuks ning Võru linnakalmistu kulude, Vastseliina jäätmejaama ja kompostimisväljaku tegevuskulude katmiseks.
  • Otsustati taotleda rahastust Vagula järvele harrastuslike kalapüügialuste vettelaskmiskoha rajamiseks.
  • Otsustati osaleda malevatoetuse taotlusvoorus ja kooskõlasti Võru valla õpilasmalev 2024 läbiviimine ajavahemikul 12.07.2024–31.08.2024.
  • Otsustati taotleda rahastust kaasava hariduse võimekuse suurendamiseks valla koolides.
  • Kooskõlastati Vastseliina lasteaia sisehindamise aruanne.
  • Muudeti Võru Vallavalitsuse hallatavate asutuste koosseisude kinnitamise ja muutmise korda.
  • Tunnistati lootusetuks nõuded summas 38 eurot.
  • Eraldati reservfondist raha Väimela mänguväljaku uuendamise ehituse järelevalve teenuse ostuks ja Parksepa keskkoolile paljundusmasina ostuks.
  • Moodustati Võru valla noorte omaalgatuse toetuse taotluste läbivaatamise ja hindamise komisjon.
  • Otsustati sõlmida külavanema ülesannete täitmiseks leping Kõo, Pari ja Luhte külade ühise külavanemaga.
  • Kinnitati vallavalitsuse keskkonnaspetsialisti avaliku konkursi tulemused.
  • Arutati kokkuleppe sõlmimist võlgnevuse tasumiseks maksegraafiku alusel.