Võru vallavalitsuse istung 30. aprillil

• Otsustati lõpetada Väimela alevikus Staadioni tn 3 katastriüksuse detailplaneeringu koostamine.
  • Otsustati anda projekteerimistingimused Pritsi külas Savikoti katastriüksusele elamu ehitusprojekti koostamiseks.
  • Otsustati anda ehitusload Orava külas Hainsoo maaüksusele puurkaevu rajamiseks ja Parksepa alevikus Tehnika tn 2 asuva töökoja hoone osaliseks soojustamiseks.
  • Otsustati anda kasutusload Loosi külas Väiketautsa-Mihkli maaüksusele püstitatud üksikelamule, Meegomäe külas Andsujärve tee 10 maaüksusele püstitatud elamule, Sõmerpalu alevikus Pargi tn 8 maaüksusele püstitatud Sõmerpalu lasteaia hoonele, Orava külas Solda tee 25 maaüksusele rajatud päikeseelektrijaamale.
  • Nõustuti Keema külas Maru-Juhani katastriüksuse jagamisega ning määrati moodustatavatele katastriüksustele nimed ja maa sihtotstarbed.
  • Otsustati seada Võlsi külas Männiotsa ja Uku katastriüksustele sundvaldus AS-i Võru Vesi kasuks.
  • Otsustati seada Mõksi külas Joakiti, Kuljusmetsa, Kannu, Kasaritsa külas Pedassaare, Sika külas Vahtra, Verijärve külas Räime, Kolepi külas Jüri katastriüksustel asuva eratee avalikuks kasutamiseks tähtajatu sundvaldus Võru valla kasuks.
  • Kiideti heaks hajaasustuse programmi 2023. a toetuse kasutamise aruanne.
  • Kinnitati vallale kuuluva bussi Renault Master enampakkumise parimaks pakkumiseks 540 eurot ja otsustati sõiduk võõrandada.
  • Otsustati tellida elektrigeneraatorite hooldustööd ja eraldada reservfondist raha nende tööde tegemiseks.
  • Otsustati hankida Sõmerpalu alevikus Kooli tn 1 paikneva kultuuri- ja spordikeskuse hoone gaasikütte paigaldise projekteerimis- ja ehitustööd.
  • Tunnistati riigihanke „Sõmerpalu spordisaali teenindavate ruumide projekteerimis- ja ehitustööd" pakkumused vastavaks ja kvalifitseeriti eduka pakkujana OÜ Semuehitus, kellega sõlmitakse hankeleping maksumusega 258 784,35 eurot (koos käibemaksuga).
  • Tunnistati riigihanke „Võru valla teede taastusremont ja katete ehitus" pakkumused vastavaks ja kvalifitseeriti edukate pakkujatena RoadWest OÜ, Verston OÜ, AS TREV-2 Grupp. Edukate pakkujatega sõlmitakse hankelepingud katete kordus- ja ribapindamiseks summas 46 095,57 eurot, kruusateede pindamiseks summas 31 980,89 eurot ning kruusateede ja asfaltkatte remondiks summas 76 021,80 eurot.
  • Otsustati algatada riigihange „Vedaja leidmine Osula, Vastseliina, Parksepa ja Puiga õpilasliinidele".
  • Kinnitati Kääpa Kooli ja Võru valla lasteaed Lõunapärlid töötajate koosseisud alates 1. septembrist 2024.
  • Määrati sotsiaaltoetusi ja -teenuseid.
  • Muudeti 2024. aasta valla asutuste ja tegevusalade alaeelarveid.
  • Lubati vallavanem puhkusele ajavahemikul 2.–3. maini ja 5.–12. detsembrini 2024.
  • Arutati vallavolikogu 15.05.2024 istungi teemasid.