Uudised ja teated:

Vabatahtlikud seltsilised on tulnud, et jääda

Vabatahtlik seltsiline on abiline, kes pakub eelkõige oma aega üksildase inimese heaks, kes on jäänud üksi ja vajab tuge. Seltsilise tegevus loob täiendavat lisaväärtust täna olemasolevatele sotsiaalteenustele. Meie liikumise peamiseks sihtrühmaks on eakad ja erivajadustega täiskasvanud, kes on jäänud sotsiaalsesse isolatsiooni.

Seltsiliseks saab hakata alates 16. eluaastast. Ülemist vanusepiiri ei ole. Tähtis on, et seltsiliseks tulijal on olemas siiras soov ja huvi teisele inimesele, kes ei ole tema enda pereliige, sõbraks olla. Vabatahtlik seltsiline on sõber, kes on toeks  näiteks õues  jalutamisel, poes või arsti juures käimisel. Väga suur osa on omavahelistel vestlustel, näiteks arutatakse koos päevakajalisi teemasid või hoopis meenutatakse möödunud aegu. Võib teha koos käsitööd, lahendada ristsõnu, mängida lauamänge, koos laulda, lugeda lehti või raamatut või teha koos lihtsamaid kodutöid. Oluliseks märksõnaks ongi koos tegutsemine. Alati ei pea seltsiline külastama inimese kodu. Kokkusaamised võivad toimuda näiteks pargis, raamatukogus või suheldakse  telefonis. Siiski meie kogemus näitab, et kõige toredamad hetked on siis, kui saadakse reaalselt omavahel kokku ja toimetatakse koos.

Meie seltsilised külastavad inimesi ka hooldekodudes, sotsiaalkeskustes, haiglates, ja pansionaatides.  See toob lisarõõmu ka neile, kes oma kodus iseseisva eluga enam hakkama ei saa ja kelle lähedased on kaugemal või puuduvad.
Näen koordineerimistööd tehes, et enamasti on abivajajad inimesed positiivsed. Rõõmu tuntakse lihtsatest asjadest. Kes saab tänu seltsilisele toast välja jalutama, kes oli varem üksildane on leidnud vestluskaaslase. Kui aga seltsiline käib külas kasvõi tunnike nädalas, on abivajajal alati, keda oodata ja elu paistab palju helgemana, südames on tänutunne.

Seltsilised on tulnud selleks, et jääda. Usume, et meil on tulevikus ühiskonnas normaalsuseks inimesi aidata ja tunda koosolemisest rõõmu ja rahulolu.  Aidata on hea.

Kui Sul tekkis huvi tulla seltsiliseks või siis tead oma lähikonnas või kogukonnas inimest, kes on üksik ja keda võiks just vabatahtlik seltsiline aidata, siis võta ühendust. Uuri lisaks meie tegevuse kohta kodulehelt www.seltsilised.ee.

 

Lisainfo:

Liina Mitt

vabatahtlike seltsiliste koordinaator Võru- ja Põlvamaal

5199 2339

mittliina@gmail.com