5 Võru valla päeva 2023

Traditsiooniks saanud ürituste sari „5 Võru valla päeva" tegevused toimuvad käesoleval aasta augustis ja septembris. Kuna 2023. aasta on liikumisaasta, siis kannab üritus pealkirja „Liikuv Võru vald". Ürituse idee on tutvustada ja meelde tuletada tervisliku toitumise olulisust, jätkusuutliku tarbimist ning liikumise vajalikkust, et oleksime terved, positiivsed ja aktiivsed kogukonnaliikmed. Koostöös rahva-, seltsi- ja noortemajadega viime läbi viis tervisepäevakut, mille raames jagavad oma mõtteid ja kogemusi nii noored, kes on oma tervisest juba väga teadlikud kui ka eakamad inimesed, kelle pikaealisuse saladus peitub just õigetes otsustes. Toitumisspetsialistide, treenerite ja matkajuhtidega ühendame toitumise tarkused liikumisega ning saame seeläbi ka palju emotsioone, läbides Võrumaa rabasid ning nautides Piusa jõe ürgoru metsikut loodust. Tegevused on põimitud erinevate vanusegruppidele jõukohaste ja arusaadavate tegevustega, pakkudes seeläbi eduelamusi ning toetades kogukonnaliikmete koostegutsemist ning ühtsuse kasvamist.

Orava piirkond

Ürituste sari "5 Võru valla päeva" stardib 18. augustil Oraval.

Piirkonnapäeva kava:

Kell 18.00 algavad valla eri piirkondade vahelised võistlused kooli staadionil, laululava juures toimuvad tegevused (vibulask, lastele suur batuut, järvel saab sõita SUP lauaga) ja kehakinnituse eest hoolitseb MTÜ Orava Jahtkond. Esineb ansambel SunshineBand.

Lisainfo: Kaisa Niilo tel 521 4846 või e-posti aadressil ParksepaRahvamaja@edu.voruvald.ee

Vastseliina piirkond

3. ja 9. septembril jätkub ürituste sari "5 Võru valla päeva" Vastseliina piirkonnaga.

Piirkonnapäeva kava:

3. septembril kell 12.00 algab tervisliku toitumise koolitus ning kell 14.00 toimub matk Piusa jõe ürgoru matkarajal.

9. septembril on

• kell 10.00 sportlikud tegevused Vastseliina rahvamaja õuel,
  • kell 11.00 toimub Umo Pido liikumissarja raames kultuuriorienteerumine, paikkonna lauamäng ja humoorika mõtlemisülesanne,
  • kell 13.00 algab jalutuskäik Vastseliinas Ago Ruusiga "Vastseliina aleviku kujunemine",
  • kell 13.00-18.00 saab aja maha võtta Vastseliina Meiereis,
  • kell 13.00-16.00 on ka Kõo külas taruvaigu ja saialille salvi valmistamise õppepäev,
  • kell 14.00-16.00 on jumpingu näidistrennid igal täis- ja pooltunnil Vastseliina rahvamajas.

Lisainfo: Vastseliina rahvamaja juhataja Anneli Lõhmus tel 5345 4214 või e-posti aadressil VastseliinaRahvamaja@edu.voruvald.ee

Lasva piirkond

10. septembril toimub piirkonnapäev Lasva külas.

Piirkonnapäeva kava:

Kell 10.00 algab võistkondlik orienteerumine "Segane seitsmevõistlus kiiksuga aladel". Osalemiseks moodusta vähemalt 3-liikmeline pere, kus üks liige on vanavanem, üks vanem ja üks laps. Kell 12.30 on ühine lõunasupp, mis on kõigile tasuta.
Kell 13.00 on eeskava - sportlik meelelahutus (saalis on väljapanek sprodisaavutuste auhindadest).
Kell 14.00 on tervisliku toidu õpituba ning kell 16.00 on matk Piusa ürgoru matkarajal.

Lisainfo: Lasva rahvamaja kultuurikorraldaja Sirje Kuuseorg tel 524 3873 või e-posti aadressil LasvaRahvamaja@edu.voruvald.ee

Pühajõe piirkond

17. septembril toimub Pühajõe piirkonnapäev, mis saab alguse Osula kooli juurest.

Piirkonnapäeva kava:

Kell 12.00 algab tervisliku toitumise koolitus, kell 13.30 sõidetakse Osula kooli juurest matkale, mis algab kell 14.00 Lindoralt ja lõpeb Piusa Ürgoru Puhkekeskuse juures.

Lisainfo: Maarika Rosenberg tel 516 5751 või e-posti aadressil maarika.rosenberg@voruvald.ee

Parksepa piirkond

Ürituste sarja "5 Võru valla päeva" viimseks sündmuseks on 20. septembril toimuv koolitus Parksepa Kanariku keldris.

Kell 15.00 on tervisliku toitumise koolitus, mida viib läbi toitumisnõustaja Egle Kõva.

Lisainfo: Kaisa Niilo tel 5380 6890 või e-posti aadressil ParksepaRahvamaja@edu.voruvald.ee

Puiga piirkond

23. septembril toimub Puiga piirkonnapäev, mis saab alguse Puiga kooli juurest.

Piirkonnapäeva kava:

Kell 12.00 algab tervisliku toitumise koolitus koolimaja saalis, kell 13.30 sõidetakse Puiga kooli juurest matkale, mis algab kell 14.00 Lindoralt ja lõpeb Piusa Ürgoru Puhkekeskuse juures.

Ürituste sarja "5 Võru valla päeva" lisainfo: Võru valla kultuuri- ja noorsootöökeskuse direktor Maarika Rosenberg tel 516 5751 või e-posti aadressil maarika.rosenberg@voruvald.ee.

Ürituste korraldajad jätavad endale õiguse ürituste kavas teha muudatusi, ürituste toimumisel eel palume jälgida kuulutusi ja sotsiaalmeediapostitusi.