Noortekeskused ja noortetoad

​ ​

Võru valla kultuuri- ja noorsootöökeskus

Võrumõisa tee 4a, Võru, 65605
Telefon 516 5751
E-post kultuurnoorkeskus@edu.voruvald.ee
Direktor Maarika Rosenberg
 

Kääpa Noortemaja

Kooli tee 1, Kääpa küla 65545 Võru vald
Telefon 5342 2390
E-post KaapaNoortekeskus@edu.voruvald.ee
Facebooki grupp
Instagram
Noorsootöötaja Jane Visla
Kääpa noortekeskuse logo
Orava Kultuurimaja

Orava Noortetuba

Pargi tee 2, Orava küla 64101 Võru vald
Telefon 524 7986
E-post OravaKultuurimaja@edu.voruvald.ee
Facebooki leht
Kultuuri- ja noorsootöötaja Liina Loosaar
Orava noortetoa logo

Parksepa Noortemaja

Võru tee 4, Parksepa alevik 65501 Võru vald
Telefon 521 4846
E-post ParksepaNoortemaja@edu.voruvald.ee
Facebooki leht
Noorsootöötaja ametikoht täitmata

Parksepa noortetoa logo

Kose, Meegomäe, Puiga noortetuba

Kose tee 11, Kose alevik 65502 Võru vald
Telefon 5887 9552
E-post KoseNoortetuba@edu.voruvald.ee
Facebooki leht
Noorsootöötaja Kaia Rammul
Kose noortetoa logo

Sõmerpalu Noortetuba

Kooli 1, Sõmerpalu alevik 66604 Võru vald
Telefon 5345 7805
E-post SomerpaluNoortekeskus@edu.voruvald.ee
Facebooki leht
Instagram
Noorsootöötaja Helje Võõras

Sõmerpalu noortekeskuse logo

Vastseliina Noortemaja

Petseri tn 6/1, Vastseliina alevik 65201 Võru vald
Telefon 5919 1992
E-post VastseliinaNoortekeskus@edu.voruvald.ee
Veebileht vastseliinanoortekeskus.ee
Facebooki leht
Instagram
Noorsootöötaja Urmas Ott
Vastseliina noortekeskuse logo
Tihe koostöö Võru Noortekeskusega, mis teenindab nii Võru linna kui ka Võru valla noori.

Võru Noortekeskus

Jüri 54, 65604 Võru linn
Telefon 5344 0622
E-post info@vorunoortekeskus.ee
Veebileht vorunoortekeskus.ee
Facebooki leht
Instagram
Tegevjuht Gitlin Kütt
Võru noortekeskuse logo

Tutvustus

Kose Meegomäe Puiga Noortetuba

 

 

Kose, Meegomäe, Puiga Noortetoa ruumid asuvad aadressil Kose tee 11, Kose alevikus asuva COOPi poe teise korrusel. Noortetoas on piljardilaud, mida on võimalik kasutada ka lauatennise või õhuhoki mängimiseks. Samuti saab mängida erinevaid lauamänge, lugeda raamatuid ning kasutada PlayStationit, mille komplekti kuuluvad virtuaalreaalsuse prillid ja puldid ning rallitool koos rooli, pedaalide ja käigukangiga. Noorel on võimalus osa võtta erinevatest huvitegevustest, näiteks kokandusest, meisterdamisest, seiklusringist või erinevatest turniiridest. Noortetoas leiavad tegevust kõik 7–26 aastased noored.

Kose Meegomäe Puiga noortetoa Facebook


Kääpa Noortemaja

Kääpa Noortekeskus seestvaatesKääpa Noortekeskuse hoov

 

Kääpa Noortemaja asub Kääpa külas, Kooli tee 1. Noortemaja avati 2014. aastal renoveeritud vanas koolimajas. Õdusa auraga vanas majas on võimalus mängida väiksemaid ja suuremaid lauamänge: lauatennis, piljard, WildEst mäng. Võistlusi ja turniire saab korraldada erinevate Xboxi mängudega, saab kuulata muusikat ning TV nurgas vaadata filme ja multikaid. Maja juurde kuulub ka mänguväljak, kus leiavad aktiivset tegevust erinevas vanuseastmes noored.

Kääpa noortemaja Facebooki grupp "Kääpa noortekeskus"

Kääpa noortemaja Instagram


Orava Noortetuba

  
 

Orava Noortetuba asub Orava külas, Pargi tee 2, Orava rahvamaja teisel korruse ruumides. Noortetoas on võimalus mängida erinevaid lauamänge: piljard, õhuhoki, lauajalgpall, minipiljard jne. TV mängud Xbox ja Wii. Noorte kasutada on kolm lauaarvutit. Noortetoas on olemas tõukerattad, rulluisud ja rulad, mida saab aktiivseks liikumiseks kasutada Orava küla läbival kergliiklusteel. Peale noortetoa asub majas esimesel korrusel raamatukogu ja kolmandal korrusel kultuurimaja, kus samuti saab korraldada erinevaid üritusi ja õpitubasid.

Orava noortetoa Facebook


Parksepa noortemaja

  
 

Parksepa noortemaja pakub tegevusi Parksepas aadressil Võru tee 4

Parksepa noortemaja Facebooki grupp "Parksepa noored"

Parksepa noortemaja Facebook


Sõmerpalu Noortetuba

 

 

Sõmerpalu Noortetuba asub Sõmerpalu alevikus, Kooli tee 1. Noortetuba avati 15. novembril 2016. Kahel korrusel paiknevates ruumides on võimalik kuulata muusikat, mängida Playstation 4 või arvutimänge, vaadata filme suurelt ekraanilt. Samuti on noortetoas võimalik mängida erinevaid lauamänge: Pocket piljard, WildEst, Twister, Monopol, õhuhoki, lauajalgpall, piljard jne. Saab kasutada DJ pulti ja helitehnikat muusika miksimiseks.

Noortetoas saab tähistada sünnipäevi. Suuremad üritused toimuvad hoones asuvas suures saalis. Spordihuvilistel noortel on võimalus kasutada täismõõtmetes spordisaali, kus saab mängida korvpalli ja võrkpalli ning kasutada jõusaali. Noortetoa ruumides on olemas ka eraldi väike jõusaal, kus saab individuaalselt trenni teha. Lisaks on noortetoa läheduses korvpalli mängimiseks spordistaadion.

Sõmerpalu noortetoa Facebook

Sõmerpalu noortetoa Instagram


Vastseliina Noortemaja

  

Vastseliina Noortemaja paikneb Vastseliina alevikus aadressil Petseri tn 6/1. Noortemaja avati 2011. aastal.

Vastseliina Noortemaja kõige-kõigem missioon on: „Aidata noorel avastada, kes ta on, mis on tema kirg ning sõnastada, millest noor unistab. Pärast seda loovad noorsootöötajad erinevaid võimalusi, et iga noor saaks oma unistused ellu viia." Vastseliinal on au omada ainsat siseskateparki Võrumaal. Samuti on olemas jõusaal, korralik köök, chillimise ja hängimise nurk ning tavapärane piljardi, õhuhoki, lauajalgpalli ja lauatennise mänguala. Noored, kes keskust külastavad on mõelnud ka pisemate laste peale, mille tulemusena valmis "Nopi Üles" konkurssi raames pisematele mängutuba. Maja taga on varjualune koos erinevate õuemängudega (lauatennis, male, kabe, petank) ning isegi kasvuhoone. Maja kõrvalt algab "Nopi Üles" konkrurssi raames kettagolfi rada. Vaata rada tutvustavat videot. Noortemaja kõrval, kooli staadionil asub multifunktsionaalne mänguväljak. Noortemajast on võimalik laenutada palle, õuemänge, lauamänge, kettagolfi jaoks kettaid ja multimeedia vahendeid. Maja on võimalik rentida sünnipäevadeks ja muudeks üritusteks. Rohkem infot: https://vastseliinanoortekeskus.ee/suennipaeevad

Ootame noortemajja igas vanuses noori (ka neid, kes on juba gümnaasiumi lõpetanud ja õpivad kusagil mujal).

Vastseliina noortemaja koduleht

Vastseliina noortemaja Facebooki leht

Vastseliina noortemaja Instagrami leht


Võru Noortekeskus

  

 

Võru Noortekeskuse ruumid on alates 2023. aastast suletud remonditööde tõttu. Võru Noortekeskuse missiooniks on toetada noori nende elus ja arengus kaasava, võrdse ja ausa põhimõtte alusel, andmaks noortele aluse täisväärtusliku tuleviku ja ühiskonnas hästi toimetulevaks liikmeks kujunemisel. Võru Noortekeskuses saab mängida suuremaid ja väiksemaid lauamänge, osaleda erinevates töötubades ja tegevustes ning alati on nõu ja jõuga toetamas rõõmsameeldes noorsootöötajad. Võru Noortekeskus on partneriks Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse (Eesti ANK) poolt koordineeritavale programmile "Noorsootööasutuste kaudu raskemates oludes noorte jaoks tugimeetmete käivitamise ja rakendamise programm". Eesmärk on noorte, kes ei õpi või ei tööta, tagasitoomine kogukonna- ja ühiskonnaellu. Tugitegevused on suunatud kohalikule tasandile ehk noorele võimalikult lähedale ja tema igapäevaelu keskkonda. 

Võru noortekeskuse koduleht

Võru noortekeskuse Facebook

Võru noortekeskuse Instagram