Võru valla korter- ja ridaelamute jäätmevaldajatel on võimalus vallalt taotleda tasuta biojäätmete konteinerit

Võru Vallavalitsus jagab korter- ja ridaelamute jäätmevaldajatele tasuta biojäätmete kogumiseks mõeldud konteinereid. Konteinerite jagamise eesmärk on laiendada biolagunevate jäätmete liigiti kogumist kortermajades ja ridaelamutes ning vähendada biolagunevate jäätmete hulka segaolmejäätmetes.

Jagamisele kuuluvad 80-liitrised (100tk) ja 140-liitrised (150tk) biojäätmete konteinerid. Kinnistu kohta on jagamiseks mõeldud 1 konteiner. Biojäätmete konteiner on biojäätmete kogumiseks ette nähtud ja vastavalt tähistatud vastupidavast plastist pruuni värvi käsitsi suletav ja teisaldatav 80-liirine või 140-liitrine kogumismahuti, mida tuleb jäätmevedajal regulaarselt tühjendada.

Võru vallalt tasuta biojäätmete konteineri saamiseks on vajalik esitada Võru Vallavalitsusele sellekohane taotlus. Taotluse saavad esitada kortermajade ja ridaelamute jäätmevaldajad (korteriühistud või eraisikud, kes on sõlminud jäätmeveolepingu). Biojäätmete konteinerite taotluse vorm on kättesaadav: voruvald.ee/biojaatmete-konteineri-taotlemine

Taotlus tuleb saata digiallkirjastatuna e-posti aadressile vald@voruvald.ee või tuua taotlus Võru vallamajja aadressile Võrumõisa tee 4a.

Konteinereid jagatakse Võru keskkonnajaamast (Lühike tn 1, Võru linn). Konteineri taotluse rahuldamise otsusest ja konteineri kättesaamise aegadest teavitatakse taotlejat eraldi  e-kirja teel.

Biojäätmete liigiti kogumisest on võimalik täpsemat teavet saada Võru valla jäätmehoolduseeskirjast (kättesaadav: riigiteataja.ee/akt/429092023003) ja Võru valla veebilehelt (voruvald.ee/jaatmete-liigiti-kogumine#biojaatmed).

Projekti „Biojäätmete konteinerite soetamine Võru valda" rahastab Eesti riik ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.