5 Võru valla päeva 2022

Tänavu korraldatakse neljandat korda ürituste sarja „5 võru valla päeva". Eesmärgiks on tutvustada ja tutvuda Võru valla eripiirkondade tegemistega. Kui varasemalt on käidud tutvumas turismiobjektidega või väikeettevõtlusega, siis tänavu on fookuses Võru vallas viies sünnipäev. Sel puhul toimuvad kõikidel valla piirkondades isetegevuslaste kontserdid, põnevad töötoad, rahvaspordiüritused, kodukohvikud, tants ja trall ning pakutakse sünnipäevakringlit.

Võru piirkond

Ürituste sari "5 Võru valla päeva. Palju õnne, Võru vald!" stardib 9. juulil Parksepas, kus toimub Parksepa aleviku Männi tänava festival.

Festivali kava:

kell 13.00 Männi tänava festival, kus on kavas töötoad, küpsetiste võistlus, kohvik, tegevused noortele, müügiala ning meeskondlikud mängud.
kell 17.00 Võru valla isetegevuslaste kontsert Parksepa laulualaval.
Päeva lõpetab simman.

Lisainfo: Parksepa rahvamaja kultuuri- ja noorsootööjuht Kaisa Niilo tel 521 4846 või e-posti aadressil ParksepaRahvamaja@edu.voruvald.ee

Lasva piirkond

23. juulil jätkub ürituste sari "5 Võru valla päeva. Palju õnne, Võru vald!" Lasva piirkonna päevaga Kääpa laululaval. Liitu üritusega Facebookis>>

Lasva piirkonna päeva kava:

kell 17.00 rullub lahti sünnipäevapidu piirkonna isetegevuskollektiivide ja teiste piirkondade külaliskollektiividega (naisrahvatantsurühm Vurr, Lasva rahvamaja segarahavatantsurühm, Lasva seeniortantsurühm Tatsujad, Tsolgo naisansambel Pihlapuu). Tantsuks mängivad Oravapoisid ja puhkpilliorkester Kungla. Lisaks saab vaadata näiteringi Näitelust etendust "Juhtum rongijaamas" ja näiteringi Häänali etendust "Haigemaja".

Too kaasa põllu- ja/või aialille kimp konkursile ja osale fotoorienteerumisel!

Lastele: vesimao seebimullide pillerkaar, Lasva, Kääpa ja Tsolgo raamatukogu tegelustelk.
Õhtut juhib Kristi Vals. Pakutakse sünnipäevakringlit ja kohapeal on avatud kohvik.

Lisainfo: Lasva rahvamaja juhataja Sirje Kuuseorg tel 527 2225 või e-posti aadressil LasvaRahvamaja@edu.voruvald.ee.

Võru piirkond 2

13. augustil toimub 16. Puiga päev ning küladevahelised võistlused Puiga külas ja laululaval. Iga küla esindab kuni kaheksaliikmeline võistkond!

Puiga päeva kava:

Kell 12.00 lasteala, küpsetiste võistlus ja noortekohvik.
Kell 18.00 pidulik osa koos erinevate esinemiste ja autasustamistega. Õhtu lõppeb simmaniga.

Lisainfo: Puiga rahvamaja kultuuri- ja noorsootööjuht Koit Piirisild tel 5887 9552 või e-posti aadressil PuigaRahvamaja@edu.voruvald.ee.

Orava piirkond

20. augustil toimub Orava piirkonna päev, mis leiab aset Orava vabaõhulaval.

Orava piirkonnapäeva kava:

Kell 19.00 Võru valla isetegevuslaste esinemised.
Kell 21.00 simman.
Päeva jooksul toimub matk, kohvikud, lastele batuut, tegevused noortele ja küpsetiste võistlus.

Lisainfo: Orava kultuuri- ja noorsootöötaja Liina Loosaar tel 524 7986 või e-posti aadressil OravaKultuurimaja@edu.voruvald.ee.

Pühajõe piirkond

Ürituste sarja "5 Võru valla päeva. Palju õnne, Võru vald!" eelviimseks sündmuseks on 28. augustil toimuv Urvaste kihelkonna rahvapidu Pühajõe piirkonnas.

Urvaste kihelkonna rahvapeo kava:

Kell 12.00 konverents "Kihelkond eile, täna ja homme" Heimtali kirikus.

Kell 16.00 Rahvapidu "Saame tuttavaks uute naabritega" Osula Harjumäel. Esinevad Antsla valla ja Võru valla isetegevuskollektiivid.

Lisaks töötoad, kohvikud, tegevused noortele ja küpsetiste võistlus.

Lisainfo: Maarika Rosenberg tel 516 5751  või e-posti aadressil maarika.rosenberg@voruvald.ee.

Vastseliina piirkond

Ürituste sarja "5 Võru valla päeva. Palju õnne, Võru vald!" lõpetab 22. oktoobril Vastseliina aleviku 100. sünnipäevale pühendatud konverents "Vastseliina eile, täna, homme" Vastseliina rahvamajas.

Vastseliina aleviku 100. sünnipäevale pühendatud konverentsi kava:

Toimub Ago Ruusi fotoloeng "Vastseliina eile".

Kohapärimuslood. Vastseliinast kirjutatakse - Vastseliina raamatukogu.

Kooslooma töötuba "Vastseliina homme".

Kell 18.00 kontsert-tantsuõhtu

14.-21. oktoobrini toimub fotoorienteerumine.

Lisainfo: Vastseliina rahvamaja juhataja Anneli Lõhmus tel 5345 4214 või e-posti aadressil VastseliinaRahvamaja@edu.voruvald.ee.

Ürituste sarja "5 Võru valla päeva. Palju õnne, Võru vald!" lisainfo: Võru vallavalitsuse kultuurispetsialist Maarika Rosenberg tel 516 5751  või e-posti aadressil maarika.rosenberg@voruvald.ee.

Ürituste korraldajad jätavad endale õiguse ürituste kavas teha muudatusi, ürituste toimumisel eel palume jälgida kuulutusi ja sotsiaalmeediapostitusi>>