Teavita probleemist

Kaardirakenduse Anna Teada abil saad teavitada kohalikku omavalitsust või riigiametit heakorraprobleemist, näiteks prügihunnik metsa all, nõuetele mitte vastav tee, lahtine kaev, tänavavalgustuse lamp ei põle, surnud lind või surnud loom teel vms.

Tegemist on vihje edastamise lahendusega. Kui märkate olukorda, kus on ohustada inimese elu ja tervis, helistage numbrile 112.

Rakendus edastab sinu teate, vastavalt määratud koordinaadile ja probleemi tüübile kohalikule omavalitsusele või riigiasutusele (Transpordiamet, Põllumajandus- ja Toiduamet).

 

Rakenduse kasutamine

Märgi kaardil probleemi asukoht ja lisa lühike selgitus. Oleks tore, kui teeksid probleemsest kohast foto ja lisaksid selle teatele. Kindlasti sisesta oma kontaktandmed (sinu nimi, e-posti aadress ja telefon), siis on võimalik vajadusel sinult täpsustusi küsida või tagasisidet anda. Kui oled sisestanud kontaktandmete reale oma e-posti aadressi, siis saadetakse teate koopia sinu e-posti aadressile. Kui ametiasutus on Sinu poolt saadetud teate teadmiseks võtnud, saadetakse Sulle teade.

Et ametiasutusel oleks sinu poolt esitatud teadet lihtsam menetleda, soovime, et kõik edastatud teated oleks konstruktiivsed ja teemakohased ning esitatud kontaktinfo korrektne ja tõele vastav.

  • Rohelisega märgitud probleem kaardil tähendab, et ametiasutus on probleemi teadmiseks võtnud, tegeleb selle lahendamisega või on probleemi lahendanud.
  • Punasega märgitud probleem tähendab, et probleem on hetkel käsitlemata. Kui probleem on nädal aega punane, siis infosüsteem saadab ametiasutusele kordusteate.

 

Rakenduse omanik on MTÜ Eesti Linnade ja Valdade Liit. Kui jääte süsteemi kasutamisega hätta, siis küsimuste korral kirjutage palun abi@annateada.ee