Urvaste kihelkonna rahvapidu toimub 28. augustil

Koroonaviiruse tõttu mitmel korral edasi lükatud Urvaste kihelkonnapäev toimub tänavu 28. augustil Pühajõe piirkonnas ürituste sarja "5 Võru valla päeva. Palju õnne, Võru vald!" raames ning kannab nime Urvaste kihelkonna rahvapidu. 

 

Urvaste kihelkonna rahvapeo kava:

Kell 12.00 konverents "Kihelkond eile, täna ja homme" Heimtali kirikus.

Kell 16.00 Rahvapidu "Saame tuttavaks uute naabritega" Osula Harjumäel. Esinevad Antsla valla ja Võru valla isetegevuskollektiivid. 

Lisaks töötoad, kohvikud, tegevused noortele ja küpsetiste võistlus.

 

Lisainfo:

Maarika Rosenberg

kultuurispetsialist

516 5751

maarika.rosenberg@voruvald.ee.

Urvaste kihelkonnapäev on edasi lükatud järgmisesse aastasse

18. septembril toimuma pidanud Urvaste kihelkonnapäev on seoses koroonaviiruse levikuga edasi lükatud 2022. aasta juunikuusse.
 
Pikendatud on ka Urvaste kihelkonna lipukavandi konkursi tähtaega 30. jaanuarini 2022. Täname neid, kes on juba oma lipukavandid esitanud!
 
Lipukavandi konkursitöö tuleb kinnises ümbrikus tuua/saata posti teel Võrumõisa tee 4 a, Võru linn või saata e-posti aadressile maarika@voruvald.ee. Lipukavandi konkursi tingimustega saab lähemalt tutvuda allpool.
 
Loodame, et järgmise aasta juunikuus õnnestub ka pidu ja konverents viia läbi piirangutevabalt. Täpsem ürituse toimumiskuupäev selgub 2022. aasta jaanuaris.
 
Kihelkonnapäeva korraldusmeeskond

Urvaste kihelkonna lipukavandi konkursi tingimused

1. Üldtingimused

1.1 Konkursi korraldajaks on 2022. aastal Urvaste kihelkonnapäeva korraldusmeeskond.

1.2 Konkursi eesmärgiks on leida Urvaste kihelkonnale lipukavand.

1.3 Kihelkonnalipu kasutamise õigus on igalühel ja seda kasutatakse erinevatel sündmustel kohaliku identiteedi väljendamiseks.

 

2. Osalemise tingimused

2.1 Konkurss kuulutatakse välja Antsla valla ja Võru valla veebilehtedel ning muudes info- ja sotsiaalmeediakanalites.

2.2 Konkurss on avalik.

2.3 Konkursil võib osaleda nii füüsiline kui ka juriidiline isik.

2.4 Osaleja võib esitada mitu kavandit.

 

3. Nõuded lipukavandile

3.1 Lipukavand tuleb esitada värvilisena.

3.2 Lipukavandil tuleb arvestada kihelkonna eripära ja ajaloolist pärandit.

3.3 Konkursil osalemine on anonüümne. Kavandil ei tohi esineda sümbolikavandi autori nime ega kontaktandmeid. Esitaja peab andma tööle märgusõna.

 

4. Lipukavandi esitamine

4.1 Esitamise tähtaeg on 30. jaanuar 2022.

4.2 Konkursitöö tuleb kinnises ümbrikus tuua/saata posti teel Võrumõisa tee 4 a, Võru linn või või saata e-posti aadressile maarika@voruvald.ee.

4.3 Konkursitöö esitatakse A4 formaadis paberil või elektroonilisel infokandjal.

 

5. Hindamine ja avalikustamine

5.1 Konkursile esitatud kavandeid hindab konkursikomisjon.

5.2 Hindamise kriteeriumid:

5.2.1 vastavus konkursi tingimustele;

5.2.2 kavandi arusaadavus, meeldejäävus, universaalne kasutatavus;

5.2.3 kavandi kujutatud sümbolite tähenduse üheselt mõistetavus ja põhjendus.

5.3 Hindamise käigus selgitab komisjon kavandite paremusjärjestuse.

5.4 Konkursi võitja selgitatakse välja küsitluse teel elanike arvamuse alusel. Rahvahääletusele esitatakse kuni kolm nõuetele vastavat enim hindamispunkte saanud kavandit.

5.5 Konkursitöö autori nimi ja kontaktandmed avaldatakse peale paremusjärjestuse koostamist.

5.6 Konkursi tulemused avalikustatakse Antsla valla ja Võru valla veebilehtedel ning muudes info- ja sotsiaalmeediakanalites.

5.7 Konkursi võitjaid autasustatakse rahalise preemiaga.

 

Võru vald korraldab sügisel Urvaste kihelkonnapäeva

Kihelkonnapäeva tähistamine sai alguse 1931. aastal, mil toimus Urvaste esimene laulupäev. Aastakümnetega on traditsiooni elus hoitud kihelkonnapäeva nime all ja seda tänu inimestele, kellele see oli ja on praegugi oluline. Kihelkonna ajalugu on selle juurtes, pärimustes, külaelus ja kokkukuuluvuses.

Kihelkonnapäeva on korraldatud iga kahe aasta tagant. Selle korraldajaks olid kihelkonna piiridesse kuuluvad omavalitsused: Sõmerpalu, Antsla ja Urvaste vald. Peale haldusreformi ühines Sõmerpalu vald Võru vallaga. Kihelkonnapäeva korraldamine on jõudnud tänaseks endise Sõmerpalu valla ehk Võru valla kätte.

Käesoleva aasta kihelkonnapäeva moto on „ Juurte juurde". Kuna kihelkonnapäev on saanud alguse kiriku laulupäevadest, siis juurte juurde tähendab, et soovitakse tuua piirkondadest koju laia maailma läinud sädeinimesi, muusikud ja teisi.

Ürituse alguses toimub konverents, kus meenutatakse ja arutletakse kihelkonna mineviku ja tuleviku üle. Üritus kulgeb Urvaste kihelkonna kirikus ja Heimtali abikirikus. Kihelkonnapäeva üheks traditsiooniks on rongkäik. Seekord toimub rongkäik autodega Heimtalist Urvastesse, läbides piirkonda jäävaid suuremaid külasid ning samal ajal kingitakse kihelkonnalipp kui kihelkonna sümbol külakogukondadele. Kihelkonnapäevade korraldusmeeskonnal on aastaid mõlkunud mõte oma lipust. Sel aastal kuulutatakse lõpuks välja lipukonkurss. Selleks saab lipukavanadeid esitada kuni 1. augustini 2021. Konkursil osalemise tingimuste ja lipukavandi nõuetega saab tutvuda Võru valla kodulehel https://voruvald.kovtp.ee.

Üritus toimub 18. septembril. Kuna piirangute ajal on paljud kollektiivid olnud pausil ja pole saanud proove teha, siis sellest ka mõte vältida suurt rahvapidu ning selle asemel korraldada konverents Heimatli kirikus ning kontsert Urvaste kirikus. Lisaks siitkandist pärit tuntud muusikutele, esinevad kirikukontserdil ka kohalikud muusikud ja pillimehed. Plaanis on ka kirikus näidata kihelkonna piltidega valgusinstalatsiooni möödunud pidudest. Lisaks on valmimas näitus Urvaste kihelkonna rahvapidudest läbi aegade.

Kihelkonnapäeva „Juurte juurde" on võimalik jälgida nii veebist otse kui ka hiljem järele vaadata.

 

 

Maarika Rosenberg

kultuurispetsialist

516 5751

maarika.rosenberg@voruvald.ee