Rimi toetab tervisliku toitumise edendamist Pärnu-, Võru- ja Saaremaal 30 000 euroga

Rimi Eesti katsetab tänavu esimest korda  kaasava eelarve projekti, et edendada tervislikku toitumist ja jätkusuutlikku tarbimist. Ettevõte toetab kohalike kogukondade ideede elluviimist  30 000 euroga, mis läheb võrdselt jagamisele Võru ja Saaremaa valla ning Pärnu linna vahel.

 Ideid, kuidas tervislikku toitumist ja kestlikku tarbimist edendada, saab esitada 3. aprillist kuni 3. maini 2023. Oma idee tuleb saata digiallkirjastatult aadressile vald@voruvald.ee.

Rimi vastutustundliku ettevõtluse juhi Katrin Batsi sõnul on kaasav eelarve suurepärane viis, kuidas kaasata kohalikku kogukonda tegelema oluliste teemadega. "Tahame toetada rohujuuretasandi  ideid, mis muidu ei pruugi realiseeruda. Lisaks soovime, et just kohalikud inimesed teeksid lõpliku valiku, millise projekti toetamist nad soovivad. Usume, et nii saavad projektid algusest peale vajaliku tähelepanu, et õnnestuda," sõnas Bats. Erinevad uuringud kinnitavad, et kuni kolmandik Eesti lastest on ülekaalulised, mis on murettekitav. Seepärast suuname tähelepanu peamiselt tervislikule toitumisele. Väga ootame osalema lastega tegelevad asutusi, mõistagi aga ka kõiki teisi, kellel on loomingulisi mõtteid, kuidas nügida võimalikult suurt hulka inimesi teadlikumalt toituma," selgitas Bats, lisades, et Rimi alustab kolmest maakonnast, kuid ei välistata järgnevatel aastatel projekti laiendamist üle-eestiliseks.

Oma idee saavad esitada kõik juriidilised isikud, sh mittetulundusühingud, õppeasutused, lasteaiad, noortekeskused jt. Idee eelarve võib olla 5000 või 10 000 eurot.

 

Konkursile esitatud ideid hindab komisjon, kuhu kuuluvad nii omavalitsuste, valla kui ka Rimi esindajad ning toitumisnõustaja. Paremad ideed lähevad mai keskel rahvahääletusele Lõpphääletusel Volis keskkonnas saavad osaleda kõik vähemalt 16-aastastel inimesed. Hääletada saab kuni 5. juuni südaööni ja võitja(d) selguvad 6. juunil.

 

Täpsem info ja taotlusvorm on leitav siit>>

 

Lisainfo:

Merle Tsirk

arendusspetsialist

524 5631

merle.tsirk@voruvald.ee