Võru Vallavalitsuse istung 25. juunil

• Otsustati võtta vastu ja suuna avalikule väljapanekule Meegomäe külas Andsujärve tee 15 ja Andsujärve tee 15a katastriüksuste detailplaneering.
  • Algatati Kose alevikus Kose tee 11 // Luigemäe katastriüksuse detailplaneering kauplushoone ehitusõiguse andmiseks ning jäeti algatamata keskkonnamõju strateegiline hindamine.
  • Otsustati uuendada Võrumõisa külas Räpina mnt 37 teenindushoone projekteerimistingimuste andmise avatud menetlus.
  • Otsustati algatada avatud menetlus Kirumpää külas Jõeveere tee 7 elamu laiendamise projekteerimistingimuste andmiseks.
  • Otsustati anda projekteerimistingimused Lompka külas Mäeotsa maaüksusele elamu, Lasva külas Kaurisoo maaüksusel majandushoone ümberehitamise ja laiendamise ehitusprojekti koostamiseks.
  • Otsustati anda ehitusload Kirumpää külas Tamme, Võlsi külas Tarekese maaüksustele üksikelamute püstitamiseks, Orava külas Milvi maaüksusel elamu lammutamiseks, Sika külas Männi maaüksusele elamu ja abihoone, Voki-Tamme külas Ala-Tamme maaüksusele sauna, Vana-Vastseliina külas Andrese maaüksusele külalistemaja, Kose alevikus Tõrsaare tee 2 garaaži püstitamiseks, Meegomäe külas Paju, Hindo, Kadaka, Kase, Kastani, Ketteri tee, Lüütse-Meegomäe tee, Lüüste-Meegomäe tee L1 maaüksustele majaühendustorustike rajamiseks.
  • Nõustuti Hänike külas Kaaguõue ja Kasaritsa külas Kõdimäe katastriüksuste riigi omandisse jätmisega ning hoonestusõiguse seadmisega.
  • Otsustati lõpetada Parksepa alevikus Tehnika tn 1a, Kanariku tn 2a maa ostueesõigusega erastamise menetlus ehitise omandiõigust tõendavate dokumentide puudumise tõttu.
  • Nõustuti Raiste külas Jõõrdemäe katastriüksuse jagamisega ning määrati moodustatavatele katastriüksustele nimed ja maa sihtotstarbed.
  • Nõustuti Vana-Saaluse külas asuvate Kalda ja Lille katastriüksuste piiride muutmisega ning määrati moodustatavatele katastriüksustele nimed ja maa sihtotstarbed.
  • Otsustati seada Sõmerpalu alevikus Pargi tn 8 katastriüksusele isiklik kasutusõigus sundvaldus AS-i Võru Vesi kasuks.
  • Otsustati seada Võlsi külas Juurdepääsu katastriüksusele sundvaldus Elektrilevi OÜ kasuks.
  • Otsustati seada Mõksi külas Meeksi-Hinni, Kolepi külas Andruse, Üla-Soemetsa katastriüksustel asuva eratee avalikuks kasutamiseks tähtajatu sundvaldus Võru valla kasuks.
  • Tunnistati riigihanke „Võru valla kruusateede säilitusremont 2024-2025" pakkumused vastavaks ja kvalifitseeriti edukate pakkujatena Verston OÜ, AS TREV-2 Grupp. Edukate pakkujatega sõlmitakse hankelepingud kruusateede pindamiseks summas 394 010,10 eurot ning kruusateede remondiks summas 151 793,62 eurot (koos käibemaksuga).
  • Otsustati sõlmida hankelepingud Sõmerpalu alevikus Kooli tn 1 paikneva kultuuri- ja spordikeskuse hoone gaasikütte paigaldise projekteerimis- ja ehitustööde tegemiseks maksumusega kuni 62 135 eurot ning gaasiseadmete üürimiseks maksumusega kuni 253,76 eurot kalendrikuus (koos käibemaksuga).
  • Kiideti heaks hajaasustuse programmi 2022. ja 2023. a toetuse kasutamise aruanded.
  • Kinnitati hajaasustuse programmi toetusmeetme 2024 taotlusvooru tulemused.
  • Kinnitati heakorrakonkursi „Kaunis kodu" 2024. aasta võitjad.
  • Otstati suurendada laste arvu Väimela lasteaia Rukkilill rühmades 2024/2025 õppeaastaks.
  • Anti üürile korter Vastseliina alevikus Võidu 29 korterelamus ja otsustati pikendada sotsiaaleluruumi üürilepinguid.
  • Muudeti 2024. aasta valla asutuste ja tegevusalade alaeelarveid.
  • Eraldati reservfondist raha eelarve planeerimise infosüsteemi arenduskuludeks.
  • Otsustati kuulutada avalik konkurss IT-spetsialisti ja vanemraamatupidaja leidmiseks.
  • Arutati audiitorteenuse hanke tulemusi, loometalgutel Vunki mano osalemist.