Uudised ja teated:

Võru vallavalitsuses alustasid tööd arendusspetsialist ja juristi asendaja

Meie sekka on taas lisandunud uued spetsialistid. 1. juulist alustasid Võru vallavalitsusest tööd arendusspetsialist Imre Maidla ja juristi asendaja Hanna Maria Rüütli.

Arendusspetsialist

Võru vallavalitsuses hakkas juulist tööle lisaks senisele arendusspetsialistile Merle Tsirgule ka teine arendusspetsialist, kelleks on Imre Maidla. Põlvast pärit Imre Maidla on peamiselt töötanud avalikes ametites erinevatel ametikohtadel: maksu- ja tolliametis inspektorina, PRIA-s erinevatel ametikohtadel alates inspektorist ja lõpetades büroo juhina ning Põlva vallavalitsuses taristuspetsialistina. Rakendusliku kõrghariduse tolliõiguses "Õigus spetsialiseerumisega tollindusele" on ta omandanud Tallinna majanduskoolis.

Vabal ajal on 41-aastase Imre Maidla huvialadeks lugemine, WRC etappidel käimine, muusika kuulamine,  matkamine, looduses viibimine, maamajas nikerdamine ja erinevate tööde tegemine, ning viimasel ajal uue hobina ka kitarrimäng.

Imre Maidla sõnul on Võru vallavalitsuse arendusspetsialistina väljakutseid kindlasti palju alates hajaasustuse programmist ning lõpetades erinevate toetusmeetmete rakendamisega. „Alguses pean aru saama, kuidas süsteemid töötavad ja milliseks kujuneb minu roll selles. Töö klientide ja inimestega mulle meeldib," ütles Imre Maidle ning lisas, et kindlasti on see tema jaoks uus ja väga huvitav valdkond.

Arendusspetsialisti Imre Maidlaga saab kontakteeruda tel 5911 8893 või e-posti aadressil imre.maidla@voruvald.ee.

 

Juristi asendaja

Juristi asendajana asus juulist Võru vallavalitsuses tööle Põlva vallast pärit Hanna Maria Rüütli. Ta on lõpetanud hõbemedaliga Põlva riigigümnaasiumi ja omab Tartu Ülikooli magistrikraadi õigusteaduses. „Juba gümnaasiumi ajal oli mul kindel soov minna edasi õppima õigusteadust. Mulle on alati meeldinud seadustes näpuga järge ajada ja edasiõppimist ajendas ka töötamine kohtutäituri büroos, kus käisin peale tunde, koolivälisel ajal. Viimasel õppeaastal käisin praktikal Tartu Maakohtus tsiviilasjadega tegeleva kohtujuristi juures," rääkis Rüütli oma kutsumusest ja praktikast.

Lisaks meeldib 24-aastasele Hanna Maria Rüütlile füüsiline aktiivsus: käia jõusaalis, joosta ja suvel võrkpalli mängida. Samuti meeldib talle lugeda raamatuid.

Võru vallavalitsuses juristi asendajana tööd alustanud Hanna Maria Rüütli sõnul pole tal kohaliku omavalitsuse valdkonnaga varasemalt väga palju kokkupuudet olnud. „Isa on olnud aastaid koduvallas volikogu liige ning olen üht-teist tema kõrvalt kuulnud ja näinud ning erinevate teemade üle arutlenud. Kindlasti on soov lisaks koduvallale õppida tundma ka naabervalda," rääkis Rüütli. Seost Võru vallaga on tal senini omasõnul olnud vaid Võhandu maratonil osalemise kogemusega, sest just see marsruut kulgeb läbi Kirumpää, Kääpa, Listaku ja esimese jalgade sirutusega Paidras.

„Juristina uues kohas tööle hakkamine pakub väga palju väljakutseid. Kõige rohkem ootangi uute kogemuste ja teadmiste omandamist, töö mitmekesisust ja vaheldusrikkaid tööülesandeid," rääkis Hanna Maria Rüütli, kes lähima kahe aasta jooksul täidab Võru vallavalitsuses juristi ametikohta.  

Hanna Maria Rüütliga saab kontakteeruda tel 789 8289 või e-posti aadressil hannamaria.ruutli@voruvald.ee.

 

Võru vallavalitsuse arendusspetsialist Imre Maidla (vasakul) ja juristi asendaja Hanna Maria Rüütli (paremal). Foto: Sirle Muiste-Männik
 

 

Birgit Pettai
avalike suhete spetsialist