Nursipalu harjutusvälja mõjude leevendamise toetus

1. septembril avanes Võru vallas taotlusvoor Nursipalu harjutusvälja tegevuse mõjudest tulenevate häiringute leevendamise toetamiseks.

Toetuse eesmärk on parendada harjutusvälja piirile lähemal asuvaid kinnisasju, millel paiknevad kasutuses olevad eluruumid. Toetusteks on 2024. aastal planeeritud 103 524 eurot. Taotlusvoor kestab 1. septembrist kuni 31. oktoobrini 2024. Toetuse maksimaalne suurus on 1500 eurot.

Toetust saab taotleda Võru vallas harjutusvälja piirist kuni kahe kilomeetri kaugusel paikneva kinnisasja parendamiseks, kui sellel asub eluruum, mida kasutatakse aastaringseks elamiseks ja see on taotleja elukohaks jooksva aasta 1. jaanuari seisuga. Taotluse saab esitada kinnisasja omanik.

Toetust on võimalik taotleda:
  1. eluruumi remondiks, sh hoone remondiks, milles eluruum paikneb (nt kortermaja);
  2. toetatava kinnisasja juurdepääsuks kasutatava tee remondiks;
  3. toetatava kinnisasja vee- ja kanalisatsioonisüsteemi ehitamiseks ja remondiks;
  4. hajaasustuse programmist rahastatava projekti omaosaluse katmiseks, kui selle projektiga rajatav ehitis teenindab toetatavat kinnisasja;
  5. harjutusväljast tuleneva häiringu leevendamiseks vajaliku tegevuse jaoks;
  6. kaitseministri määruse „Toetus Kaitseväe Nursipalu harjutusväljast tulenevate häiringute mõjude leevendamiseks" alusel rahastatava tegevuse omaosaluse katmiseks;
  7. kortermaja parkla, jäätmemaja ja/või mänguväljaku rajamiseks või remondiks.

Kortermajaga seotud tegevusteks (nt kortermaja parkla rajamiseks või remontimiseks) saab toetust taotleda eraldi iga korteri kohta. Näiteks on korteriühistu otsustanud remontida parkla ja välja arvutanud, et iga korteri m2 kohta tuleb selleks tasuda 30 eurot. Antud juhul peab 50 m2 suuruse korteri omanik maksma parkla remondi eest 1500 eurot. Selleks saab korteri omanik(ud) taotleda toetust. Taotlusele tuleb lisada korteriühistu üldkoosoleku otsus parkla remontimise kohta, millest nähtub iga korteri osa maksumus.

Toetuse taotluse vorm (PDF / DOCX)

Toetuse saamiseks tuleb esitada taotlus Võru Vallavalitsusele e-posti aadressil vald@voruvald.ee või paberkandjal aadressil Võrumõisa tee 4a, Võru linn, 65605.

Taotlusele tuleb lisada objektiivselt põhjendatud hinnakalkulatsioon. Hinnakalkulatsiooni ei pea esitama, kui taotletakse toetust hajaasustuse programmist rahastatava projekti omaosaluse katmiseks. Kortermajaga seotud tegevuste puhul ei ole vaja hinnakalkulatsiooni esitada, aga taotluse juurde tuleb lisada korteriühistu üldkoosoleku otsus tehtava tegevuse ja iga korteri osa maksumuse kohta. Kui kinnisasi on mitme isiku kaas- või ühisomandis, võib taotluse esitada üks kinnisasja omanik, kuid taotlus tuleb allkirjastada kõigi kinnisasja kaas- või ühisomanike poolt.

Taotlusi rahuldatakse pingerea alusel. Pingerea koostamise aluseks on toetataval kinnisasjal paikneva eluruumi kaugus harjutusvälja piirist. Pingereas eespool on harjutusvälja piirile lähemal paiknev eluruum.

Taotlust ei rahuldata kui taotlus, taotleja ja/või toetatav tegevus ei vasta toetusmeetmes sätestatud tingimustele või taotluse rahastamiseks ei jätku toetuse vahendeid.

Taotluse rahuldamise korral peab toetuse saaja tegevused ellu viima 2 aasta jooksul ning säilitama tegevusega seotud dokumente vähemalt 3 aastat.

Võru Vallavalikogu 19.06.2024 määrus nr 53 "Toetus Kaitseväe Nursipalu harjutusvälja mõjualas paiknevate kinnisasjade parendamiseks"

Illustratsioon: Võru vallavalitsus, aluskaart Maa-ameti geoportaalist

Imre Maidla