Võru Vallavalitsuse istung 21. augustil

• Otsustati anda projekteerimistingimused Palometsa külas Sõstra, Puusepa külas Poodi maaüksustele elamute ja Vana-Vastseliina külas Halli katastriüksusel asuva viilhalli laiendamise ehitusprojekti koostamiseks.
  • Otsustati anda ehitusload Kääpa külas Laululava tee 15, Kooli tee 19, Võrumõisa külas Pihlapuu maaüksustele elamute püstitamiseks, Pikasilla külas Rajaleidja maaüksusele 15 kW päikeseelektrijaama ning Võrumõisa külas Tooma maaüksusele puurkaevu rajamiseks.
  • Otsustati anda kasutusload Juba külas Jubana maaüksusele püstitatud üksikelamule, Osula külas Osula kool maaüksusele rajatud puhkealale, Väimela alevikus Matussaare tee 5 rajatud mänguväljakule.
  • Otsustati seada Puiga külas Järve tn 1 katastriüksusele sundvaldus Elektrilevi OÜ kasuks.
  • Otsustati seada Juba külas Jubaga, Kirumpää külas Kaitsevalli tee 5, Vallutuse tee 17, Vibu tee 13, Piiskopi tee 7, Ordu tee 6, Ordu tee 8 katastriüksustele sundvaldus AS-i Võru Vesi kasuks.
  • Otsustati seada Kirumpää külas Kirumpää tee 4 katastriüksusele sundvaldus Võru valla kasuks Kirumpää tee tänavavalgustuse rajamiseks.
  • Määrati Rauskapalu külas Kikka katastriüksuse uueks lähiaadressike Tikka.
  • Nõustuti Tagakülas Jaaska ja Mäe-Rebo katastriüksuste jagamisega ning määrati moodustatavatele katastriüksustele nimed ja maa sihtotstarbed.
  • Kiideti heaks hajaasustuse programmi 2024. a toetuse kasutamise aruanne ja pikendati programmi 2023. aasta toetuse kasutamise aruande esitamise tähtaega.
  • Otsustati toetada projektide „Kanariku järve avaliku ujumiskoha ohtliku purde asendamine" ja "Oravamäe VK ujumissilla rekonstrueerimine" elluviimist.
  • Muudeti Vastseliina lasteaia põhimäärust.
  • Määrati erakorralist ja laagris osalemise toetust.
  • Kinnitati Lasva haruraamatukogu ja Otsa teeninduspunkti teavikute kustutusakt.
  • Kehtestati 2025. a eelarve koostamise ajakava, tingimused ja vormid.
  • Kinnitati Vastseliina muusikakooli direktori avaliku konkursi tulemused ja tunnistati luhtunuks avalik konkurss IT-spetsialisti leidmiseks.