Võru Vallavalitsuse istung 3. septembril

• Otsustati anda projekteerimistingimused Umbsaare külas Kasteheina katastriüksusele elamu ehitusprojekti koostamiseks.
  • Otsustati anda ehitusload Meegomäe külas Ruudi maaüksusele üksikelamu püstitamiseks, Meegomäe külas Ede-Mõlgamäe, Nõnova külas Pähnähäiermä, Alapõdra külas Vabaduse ja Mustassaare külas Ploomi maaüksustele puurkaevude ning Väimela alevikus Pärna tee 7 maaüksusele puurkaevu PK-1, puurkaevu PK-2 ja puurkaevu PK-3 rajamiseks.
  • Otsustati anda kasutusload Jeedaskülas Piusaveere tn 14 ja Piusaveere tn 12 maaüksustele rajatud 50 kW päikeseelektrijaamadele.
  • Otsustati seada Kirumpää külas Piiskopi tee 10, Vibu tee 4, Kaitsevalli tee 7, Kaitsevalli tee 8, Kaitsevalli tee 9, Kaitsevalli tee 14, Ordu tee 5, Ordu tee 9, Ordu tee 16 katastriüksustele sundvaldus AS-i Võru Vesi kasuks.
  • Määrati Kapera külas Liiva karjäär katastriüksuse maa sihtotstarbeks maatulundusmaa.
  • Nõustuti Kasaritsa külas Platsi ja Keldri katastriüksuste, Vagula külas Jõeperve ja Vagula-Tammi tee katastriüksuste, Meeliku külas Põdrametsa ja Järvekese katastriüksuste piiride muutmisega ning määrati moodustatavatele katastriüksustele nimed ja maa sihtotstarbed.
  • Nõustuti Villa külas Jukipõllu, Vastseliina alevikus Tootmise tn 11 katastriüksuste jagamisega ning määrati moodustatavatele katastriüksustele nimed ja maa sihtotstarbed.
  • Muudeti hajaasustuse programmi 2024. a taotluste rahuldamise otsust ja kiideti heaks toetuse kasutamise aruanne
  • Kiideti heaks Kagu-Eesti spetsialistide eluasemete toetusmeetme 2023. a toetuse kasutamise aruanne ja pikendati projektide abikõlblikkuse tähtaegu.
  • Kinnitati Vastseliina lasteaia arengukava aastateks 2024-2029.
  • Suurendati laste arvu Võru valla lasteaia Lõunapärlid Sõmerpalu õppekoha rühmades.
  • Suurendati 2024/2025. õppeaastal õpilaste arvu Puiga Põhikooli I klass 26 õpilaseni ja Vastseliina Gümnaasiumi VI ja VIII klassi 30 õpilaseni.
  • Kooskõlastati Vastseliina Gümnaasiumi palgakorralduse põhimõtted.
  • Eraldati MTÜle Osula Külaselts projektitoetust KOP projektide „Pühajõe piirkonna madalseiklusraja - etapp 2" ja „Kvaliteetsed Pühajõe piirkonna kultuuriüritused" omaosaluseks.
  • Määrati sotsiaalteenuseid ning arutati Võru valla 2024-2028 eelarvestrateegiat ja volikogu 18.09.2024 istungi päevakorda esitatavaid teemasid.