Võru Vallavalitsuse istung 17. septembril

• Otsustati algatada riigihanked Kääpa–Võru kergliiklustee ehitamiseks ning Võru–Võlsi tee rekonstrueerimiseks ja selle juurde kergliiklustee ehitamiseks.
  • Otsustati algatada avatud menetlused Kose alevikus Kreegi tn 24 aiamaja laiendamise ja elamuks ümberehitamise ning Vagula külas Lauda katastriüksusele PVC-halli projekteerimistingimuste andmiseks.
  • Otsustati anda projekteerimistingimused Verijärve külas Statka ja Hinsa külas Metsavahi katastriüksustele elamute ning Husari külas Savisaarõ katastriüksusele garaaži ehitusprojekti koostamiseks.
  • Otsustati anda ehitusload Raadi külas Raadi-Mihkli, Tammsaare külas Ploomi, Loosu külas Eriku maaüksustele puurkaevude ja Vastseliina alevikus Turu tänav L1 maaüksusele kanalisatsioonitorustiku rajamiseks.
  • Otsustati anda osakasutusluba Vagula külas Jaanimäe maaüksusele püstitatud üksikelamule.
  • Otsustati anda kasutusload Verijärve külas Veskisalu maaüksusel KOMPO2 hoonele paigaldatud päikeseelektrijaamale ja Varese külas Masti maaüksusele rajatud päikeseelektrijaamale.
  • Otsustati seada Juba külas Mäe katastriüksusele ning Kirumpää külas Tinso, Linnuse, Rüütli, Kaitsevalli, Vallutuse ja Kirumpää teedele, Kaitsevalli tee 13, 12, 1, Ordu tee 18, 2 , Vallutuse tee 15, Rüütli tee 16 katastriüksustele sundvaldus AS-i Võru Vesi kasuks.
  • Otsustati seada Võlsi külas Panoraami tee katastriüksusele isiklik kasutusõigus Elektrilevi OÜ kasuks.
  • Otsustati seada Jantra külas Saki-Jantra tee L3 katastriüksusele isiklik kasutusõigus Uibo kinnisasja omaniku kasuks.
  • Määrati Sõmerpalu alevikus Jänesepargi tee 2 asuva saunahoone ja Vastseliina alevikus Tootmise tn 7 asuva garaažiboksi teenindamiseks vajalik maa, aadress, pindala ja sihtotstarve.
  • Nõustuti Lepassaare külas Saviloo, Juba külas Mäe, Tsolgo külas Käo-Ala, Tsolgo külas Järveniidu katastriüksuste jagamisega ning määrati moodustatavatele katastriüksustele nimed ja maa sihtotstarbed.
  • Määrati Vagula külas asuvale liikluspinnale kohanimi Tammi tee.
  • Määrati Meegomäe külas Ruudi katastriüksuse uueks lähiaadressiks Andsujärve tee 11b.
  • Kiideti heaks hajaasustuse programmi 2023. ja 2024. a ning Kagu-Eesti spetsialistide eluasemete 2023. a toetusmeetme toetuse kasutamise aruanded.
  • Arutati isikliku sõiduauto kulude hüvitamist õpilastranspordi korraldamisel.
  • Kooskõlastati Puiga põhikooli palgakorralduse põhimõtted.
  • Kooskõlastati Vastseliina gümnaasiumi töötajate koosseisu muudatused.
  • Määrati sotsiaalteenuseid ja -toetusi.
  • Kuulutati välja uus konkurss IT-spetsialisti leidmiseks.
  • Eraldati reservfondist raha Vastseliina gümnaasiumi elektripliidi ostuks.
  • Arutati Kirumpää tee 4 korteriühistu nõuete tasumist ja vabadussõjas langenute kalmude tähiste paigaldamist, tutvuti kaasava eelarve ettepanekutega.