Võru Vallavalitsuse istung 15. oktoobril

• Otsustati algatada riigihange „Parksepa Keskkooli staadioni ja abihoonete ehitamine".
  • Otsustati anda projekteerimistingimused Palometsa külas Ploomi, Jeedaskülas Soo katastriüksusele elamu ja Kose alevikus Kreegi tn 24 asuva aiamaja laiendamise ja elamuks ümberehitamise ehitusprojekti koostamiseks.
  • Otsustati ettepaneku anda ehitusluba Meegomäe külas Kase maaüksusele üksikelamu, Võrumõisa külas Võrumõisa põik 7 maaüksusele suvila püstitamiseks, Navi külas Metsasibula maaüksusel asuva köögivilja hoiustamise külmlao hoone laiendamiseks, Jantra külas Jantra, Otsa külas Kraagi maaüksustele puurkaevudeja Roosisaare külas Jakobsoni  maaüksusele tiigi rajamiseks.
  • Otsustati anda kasutusluba Puusepa külas Tõrva maaüksusel asuva laiendatud ja rekonstrueeritud elamule ning Võlsi külla rajatud vee- ja kanalisatsioonitorustikule.
  • Nõustuti Käätso külas Võru metskond 81 katastriüksuse, Juba külas Võru metskond 69, Võru metskond 122, Võru metskond 126, Võru metskond 127, Võru metskond 229, Külaoru külas Karusoo, Sõmerpalu külas Vana-Hõimoja katastriüksuste jagamisega ning määrati moodustatavatele katastriüksustele nimed ja maa sihtotstarbed.
  • Nõustuti Puutli külas Vana-Pikaniidu ja Pikaniidu katastriüksuste liitmisega ning määrati moodustatavale katastriüksusele nimi ja maa sihtotstarve.
  • Muudeti maa sihtotstarbeid ning määrati Roosisaare külas Rohtla katastriüksuse maa sihtotstarbeks maatulundusmaa ja Palometsa külas Kivi ja Hedovana katastriüksuste maa sihtotstarbeks mäetööstusmaa.
  • Muudeti koha-aadresse ning määrati Hannuste külas Mõksi katastriüksuse uueks lähiaadressiks Hämmniidu ja Roosisaare külas Võru metskond 314 katastriüksuse uueks lähiaadressike Tihniku.
  • Otstati seada Kirumpää külas Linnuse tee 18  ja Vibu tee 3 katastriüksustele sundvaldus AS-i Võru Vesi kasuks.
  • Otsustati seada Järvere külas Vallamaja teele, Kirumpää külas Kirumpää ja Vallutuste teele, Kose alevikus Karjääri, Tulbi, Pirni, Ploomi, Õuna, Pappjärve tänavatele, Viitka külas Viitka külakeskuse ja Viitka-Saarde teele sundvaldus Enefit Connect OÜ kasuks passiivse elektroonilise side juurdepääsuvõrgu rajamiseks.
  • Otsustati seada Meeliku külas Savvõmäe katastriüksustel asuva eratee avalikuks kasutamiseks tähtajatu sundvaldus Võru valla kasuks.
  • Otsustati korraldada enampakkumin sõiduauto Mitsubishi I-MIEV võõrandamiseks portaalis osta.ee alghinnaga 500 eurot.
  • Muudeti hajaasustuse programmi 2024 rahuldamise otsust ning kiideti heaks programmi toetuse kasutamise aruanded.
  • Otsustati maksta Võru linnale 240. juubeli puhul toetust pargipingi paigaldamisega seotud kulude katmiseks.
  • Otsustati esitada AS-le Eesti Raudtee taotlus Piusa ja Lepassaare jaamahoonete kasutamislepingu pikendamiseks.
  • Kooskõlastati Puiga põhikooli töötajate koosseisu muudatused.
  • Kinnitati Osula põhikooli ja Lasva lasteaed Pargihaldjas hoolekogude koosseisud.
  • Arutati isikliku sõiduauto kulude hüvitamine õpilastranspordi korraldamisel.
  • Muudeti valla 2024. aasta eelarvet ja arvati eelarvesse sihtotstarbelise finantseerimisena laekunud tulud ja kulud.
  • Eraldati reservfondist raha Kääpa koolihoone akendele kaitsekile paigaldamiseks.
  • Arutati Lõuna-Eesti turismiklastri liikmeks astumist ja huvitegevuse toetuse määramist.